National TV Schedule

RACING ON TV THIS WEEK
June 26
Belmont: NYSS Cupecoy’s Joy, NYSS Spectacular Bid.
Emerald: Kent.
Los Alamitos: Vandys Flash.
Monmouth: Mr Prospector.
  Woodbine: Frost King.
June 30
Prairie: Saylorville, Iowa Derby.

July 1
Delta: Firecracker Derby.
Prairie: Iowa Distaff, Iowa Derby.
   Hastings: Lt Governors, Supernaturel, Monashee, Chris Loseth.
Woodbine: Dominion Day.
July 2
Belmont: Mother Good, Perfect Sting.
Delta: Fireracker Futurity.
Evangeline: Louisiana Legends Classic, Distaff, Sprint, Mademoiselle, Turf, Cheval, Soiree, Starter.
Gulfstream: Princess Rooney, Smile Sprint, Carry Back, Azalea, Bob Umphrey Turf Sprint, Miesque’s Approval, Spook Express, Birdonthewire, Cassidy.
Los Alamitos: Independence Day.
Monmouth: Salvator Mile.
Pleasanton: Juan Gonzalez Memorial.
Santa Anita: Affirmed.
  Arlington: Arlington Sprint.
Churchill: Kelly’s Landing, Bashford Manor, Debutante.
Prairie: Iowa Sprint, Cornhusker.
Woodbine: King Edward, Passing Mood.
July 3
Belmont: Saginaw, Dancin Renee.
Emerald: Seattle Slew.
Los Alamitos: Vessels Maturity.
Monmouth: United Nations.
Pleasanton: Everett Nevin.
Santa Anita: Southern Truce.
Woodbine: Queen’s Plate.
  Woodbine: Highlander, Dance Smartly, Singspiel.
July 4
Belmont: State Dinner, Manila.
Monmouth: Lady’s Secret.
Pleasanton: Oak Tree Sprint.
Santa Anita: Spring Fever, Thor’s Echo.
  Parx: Dr James Penney Memorial.
July 8
  Prairie: Iowa Stallion Futurity.
July 9
Belmont: Suburban Handicap, Victory Ride, Dwyer, Belmont Sprint Championship, Belmont Oaks, Belmont Derby.
Delta: Delta Derby, Lee Berwick Futurity, Louisiana Classic.
Monmouth: Long Branch.
Santa Anita: Santa Anita Juvenile, Landaluce.
  Arlington: American Derby, Arlington Handicap, Modesty, Stars and Stripes.
Delaware: Dashing Beauty, Delaware Oaks, Cape Henlopen, Robert G Dick Memorial.
Delta: Louisiana Juvenile, Louisiana Starter, Flashy Hemp, Live Oak, Flying Breed.
Indiana Grand: QHRAI Derby, Heartland Futurity, Bradford, Blue River Derby.
Parx: Parx Dash.
July 10
Belmont: River Memories.
Monmouth: Wolf Hill.
  Presque Isle: Leematt, Northern Fling.
Woodbine: Bison City.
July 13
Indiana Grand: Snack, Ellen’s Lucky Star.

July 15
Del Mar: Oceanside.

  Prairie: Iowa Stallion Futurity.
July 16
Belmont: Forbidden Apple, Rockville Centre.
Del Mar: Wickerr, Yellow Ribbon.
Delaware: Delaware Handicap, Kent.
Evangeline: D S “Shine” Young (two divisions).
Indiana Grand: Indiana Derby, Indiana Oaks, Mari Hulman George, Michael G Schaefer Memorial, Indiana General Assembly Distaff, Warrior Veterans.
Monmouth: Lamplighter.
  Delaware: Carl Hanford Memorial, Hockessin.
Prairie Meadows: Iowa Stallion.
Woodbine: Ontario Damsel.
July 17
Belmont: Lynbrook.
Del Mar: Sandy Blue, Eddie Read.
Emerald: Mt Rainier, Boeing, Angie C, Emerald Express.
Monmouth: Miss Woodford.
  Woodbine: Victoria, Ontario Matron.

All Times Eastern